Доска обрезная — полезная штука.
Работать с доскою простая наука.
Опалубка, пол, беседка и крыша
Доске обрезной замену не сыщут.

C
к
л
а
д
ы

Троещина
(44)221-3190
(67)536-6474

Теремки
(44)229-3099
(97)985-5500

Дошка обрізна. Переваги та недолiки

 

Дошка обрізна

обрізна Фото: Дошка обрізна некалибрована

Україна багата лісами, отож і виробництво пиломатеріалів тут також поширене. Для нас побачити обрізну дошку, що валяється десь при дорозі — явище цілком звичайне, однак не у всьому світі це так. Наприклад, на сході ставлення до обрізноі дошки більш шановливе. Там її купують за великі кошти, доставляють на кораблях та очікують інколи декілька місяців.

Обрізна дошка — це геніальний винахід, який ніби перетворив дерево, що росте у конструктор «Lego». Щоб побудувати дерев’яний будинок з колод, потрібні були досвідчені майстри, а з обрізною дошкою може вправитися навіть аматор.

Обрізна дошка отримала своє розповсюдження з початком машинобудівництва. Як тільки електричний двигун став доступний рядовому підприємцю, у кожному населеному пункті з’явилися люди, що виробляли обрізну дошку.

Завдяки своїй низькій ціні, легкості транспортування та зберегання, простоті монтажу і водночас високій естетичній оцінці обрізна дошка отримала широке застосування — від парканів до стропильной системи скатного даху. Найчастіше обрізна дошка використовується як чорновий матеріал, а більш вищі гатунки висушуються і використовуються як заготовки для оздоблювальних матеріалів, таких як вагонка, дошка підлоги, блок хауз, обшивна дошка. Елітне застосування обрізної дошки — це суха столярна дошка. Із неї виробляються меблі та ін.

 

Звернемо увагу на переваги обрізної дошки:

 

Дошка обрізна

дошка Фото: Дошка обрезная калібрована

  • Легкість монтажу. Обрізна дошка доступна аматорському колу споживачів, як-от дачники та приватні домовласники. Монтажу обрізної дошки ми надамо окремої увагиале коротко скажемо, що із винаходом шурупів та розровсюдженням усшлякого домашнього електроінструменту — электролобзика, дрилю, шуруповерта, різного роду пил монтаж обрізної дошки став не тільки не складною, але й приємною справою.
  • Зберігання обрізної дошки — це також окрема тема. Але взагалом, зберігати обрізну дошку не складно. Потрібно знайти сухе приміщення або намет, перекласти кожну дощечку реєчками або брусочками для вентиляції — ось і вся хитрість.
  • Транспортування обрізної дошки також справа дуже проста. За неї із задоволенням візьметься будь-який водій перевезення вантажів. Це зовсім не те, щоб вантажити колоди — «раз, два, узяли... та й готово». Зазвичай декілька чоловік спроможні вручну завантажити десятитонну машину. Обрізна дошка легко та щільно складається, тому проблем в дорозі не складає.
  • І, нарешті, основний плюс – низька ціна. Велика кількість лісів, доступність обладнання, мінімальні площі та простота виготовлення забезпечують відносно низьку вартість виробництва обрізної дошки, а звідти й низька ціна. В суспільстві навіть склалася асоціація, що виробництво обрізної дошки — це талан алкоголіків, які поміж п’янками пиляють колоди. І хоча цьому є місце, насправді все не так. Більшість серйозних виробництв тримаються техніки безпеки. До того ж, вести пилу — це дія, яка передбачає певні зосередженість та уміння. Отже виготовлення якісної обрізної дошки потребує якщо не висококваліфікованого, то принаймні вмілого працівника.

 

Чим обрізна дошка поступається сучасним матеріалам?

 

Це легко побачити на прикладі будування парканів. Обрізну дошку, можна сказати, витискають бетонні секційні паркани та металопрофіль. Дійсно, за ціною та довговічністю обрізна дошка поступається цім матеріалам, однак за красою та оригінальністю у неї завжди буде своє коло прихильників.

Така сама ситуація і з сучасними системами опалубки. Незважаючи на те, що вони дуже дорого коштують, їхня довговічність зрештою призводить до значного зниження затрат на виробництво. Але ж, незважаючи на все це, роль дошки обрізної на ринку будівництва залишається вагомою.

Google